• Energa Basket Liga
    14.10.2018 , 17:00

    Spójnia Stargard 76 82 Trefl Sopot


Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Aktualności

20180413929FIG3534
Jermaine Love zmienia klub (04.07.2018) Autor: Jakub Łasek

W najbliższym sezonie dla „serca Sopotu” nie zagra Jermaine Love. Amerykanin w poszukiwaniu nowych wyzwań w swojej karierze wyruszył do Grecji, gdzie zagra w zespole Cholargos BC, beniaminku greckiej ekstraklasy.

Love swoją przygodę z Treflem rozpoczął w listopadzie 2017 roku, w trakcie przerwy reprezentacyjnej dołączając do zespołu żółto-czarnych. Debiut przypadł na grudzień i pamiętne, derbowe starcie w Gdyni, wygrane przez sopocian dzięki rzutowi Jakuba Karolaka w ostatniej sekundzie. Na początku Love występował na pozycji rozgrywającego, jednak po przyjściu Obiego Trottera został przemianowany na rzucającego obrońcę. Ta decyzja dodała Amerykaninowi skrzydeł i w kolejnych spotkaniach 29-latek stał się jednym z liderów Trefla. Średnio Love notował w ekipie „serca Sopotu” 13,6 punktu, 3,3 zbiórki i 3 asysty na mecz.

- Rozmawialiśmy z Jermainem o nowym sezonie i kontrakcie na przyszłe rozgrywki, jednak Love zdecydował, że chce spróbować swoich sił w silniejszej lidze. Udało mu się znaleźć ciekawą propozycję w Grecji i postanowił z niej skorzystać. Wiemy, że Jermaine bardzo dobrze wspomina pobyt w Sopocie, my również jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, w jaki sposób wkomponował się w nasz zespół. W sezonie 2017/2018 Love dał nam niesamowitą energię i dzięki swojej dynamice na boisku, potrafił napędzać nasz zespół w każdym spotkaniu. Dziękujemy za grę dla drużyny „serca Sopotu” i życzymy powodzenia w Grecji – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

„Serce Sopotu” było pierwszym klubem Love’a w sezonie 2017/2018. Amerykanin nie chciał rozpoczynać gry już we wrześniu, ponieważ przebywał w rodzinnym domu, wraz z żoną oczekując na narodziny córeczki.

- Dziękuję wszystkim w klubie za wspaniałą szansę, jaką dostałem w Treflu. Wsparcie, które otrzymywałem na każdym kroku było bardzo odczuwalne i zawsze będę doceniał czas spędzony w Sopocie – takimi słowami pożegnał się z klubem zawodnik. Powodzenia Jermaine, do zobaczenia na parkiecie!

energa basket liga
Zespół Z   P Pkt.
7. King Szczecin 1 - 1 3
8. Legia Warszawa 1 - 1 3
9. Trefl Sopot 1 - 1 3
10. TBV Start Lublin 1 - 1 3
11. Anwil Włocławek 1 - 1 3
więcej