• Energa Basket Liga
    14.10.2018 , 17:00

    Spójnia Stargard 76 82 Trefl Sopot


Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Aktualności

aleksander walda2
Aleksander Walda opuszcza Trefl Sopot (08.06.2018) Autor: Jakub Łasek

30 czerwca współpracę z Treflem Sopot zakończy Aleksander Walda – fizjoterapeuta żółto-czarnych od ponad 20 lat. „Ali” do sopockiego zespołu dołączył bowiem w 1996 roku, kiedy ten występował jeszcze w II lidze. Dziękujemy za długoletnią współpracę z drużyną „serca Sopotu”! 

Walda swoją współpracę z Treflem rozpoczął jeszcze jako student Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, dołączając do sopockiej ekipy w drugim sezonie jej istnienia. Popularny „Ali” pracował w Treflu przez ponad 20 lat, z krótką przerwą, w której przeniósł się do swojego rodzinnego Kołobrzegu. Tam objął rolę prezesa Kotwicy, wywalczając z tym zespołem Puchar Polski w sezonie 2008/2009. Na początku 2010 roku Walda powrócił jednak do Sopotu, gdzie ponownie objął funkcję trenera odnowy biologicznej i pełnił tę rolę aż do końca sezonu 2017/2018.

„Ali” pracował w Treflu podczas największych sukcesów klubu z Sopotu – jego udziałem stało się pięć złotych medali mistrzostw Polski, trzy wicemistrzostwa, dwa brązowe medale, sześć Pucharów Polski, a także trzy Superpuchary. W zespołach Trefla występuje syn „Aliego” – Sebastian, który mimo zaledwie 17 lat zdążył już zadebiutować w pierwszej drużynie, a także jest jednym z filarów drużyn młodzieżowych „serca Sopotu”. Młodszy z klanu Waldów zdobył już pierwsze punkty w polskiej ekstraklasie, a w maju był ważnym ogniwem juniorów Trefla, którzy w mistrzostwach Polski znaleźli się w najlepszej czwórce.

- Decyzja o rozstaniu się z „Alim” nie była łatwa, ponieważ doskonale pamiętamy, jak wiele zrobił on dla Trefla Sopot przez lata pracy w naszym klubie. Jednak musimy patrzeć przede wszystkim przed siebie, dlatego po długim namyśle i analizie uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany w sztabie szkoleniowym, które mają dodać zespołowi nowej energii. Życzymy „Aliemu” wielu nowych wyzwań i sukcesów zawodowych! Dziękujemy za ostatnie 20 lat w Treflu – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot. 

energa basket liga
Zespół Z   P Pkt.
7. King Szczecin 1 - 1 3
8. Legia Warszawa 1 - 1 3
9. Trefl Sopot 1 - 1 3
10. TBV Start Lublin 1 - 1 3
11. Anwil Włocławek 1 - 1 3
więcej